Europol vypíná celosvětově více než 30 500 pirátských webů

Europol pirate web

V rámci koordinované celosvětové donucovací operace Europol ukončil provoz více než 30 500 webových stránek pro distribuci padělaných a pirátských položek přes internet a zatkl tři podezřelé.

Zabavené domény mimo jiné údajně nabízejí různé padělané zboží a pirátské produkty a služby, včetně pirátských filmů, nelegálního televizního vysílání, hudby, elektroniky, kracklého softwarovu, padělaných léčiv a dalších nezákonných produktů.

Je však třeba poznamenat, že zabavené webové domény neobsahují žádné významné pirátské weby na internetu.

Během vyšetřování mezinárodní úředníci činní v trestním řízení vypnuli celkem 30 506 webových domén, zatkli tři podezřelé, zabavili 26 000 luxusních oděvů a parfémů, 363 litrů alkoholických nápojů a nespecifikovaný počet hardwarových zařízení.

Úředníci také identifikovali a zmrazili více než 150 000 EUR z několika bankovních účtů a online platebních platforem.
Domény byly zabaveny a zatčení bylo provedeno v rámci probíhajícího boje proti pirátství, nazvaného „In Our Sites X“ (IOS X), který Europol zahájil v roce 2014.

„Tato operace je výsledkem komplexního přístupu, který Europol dodržuje s cílem učinit internet bezpečnějším místem pro spotřebitele tím, že se do této operace zapojí ještě více zemí a partnerů ze soukromého sektoru.“

Operaci podpořilo 18 členských států EU, včetně Albánie, Belgie, Bosny a Hercegoviny, Kolumbie, Chorvatska, Dánska, Francie, Německa, Řecka, Irska, Itálie, Nizozemska, Norska, Portugalska, Srbska, Španělska, Švédska, Švýcarska, Spojené království, stejně jako Hongkong, Čína, Spojené státy a východní Evropa.

V loňském roce vedla iniciativa In Our Sites X k uzavření více než milionu domén – webů – porušujících autorská práva, u kterých bylo zjištěno, že prodávají padělané automobilové díly, elektrické komponenty, předměty osobní péče a další falešné zboží.

Zdroj: thehackernews.com

Napsat komentář