Europol odhalil uzavření největšího nelegálního tržiště

Europol

Europol oznámil rozsáhlé vyšetřování, které vedlo k zatčení údajného provozovatele DarkMarketu a zabavení infrastruktury tržiště, včetně více než 20 serverů.

DarkMarket sloužil jako tržiště pro kyberzločince za účelem nákupu a prodeje drog, padělaných peněz, odcizených nebo padělaných údajů o kreditních kartách, anonymních SIM karet a malwaru. Podle Europolu měl DarkMarket v době uzavření téměř 500 000 uživatelů a více než 2 400 prodejců.

“Vyšetřování, které vedlo oddělení počítačové kriminality Úřadu státního zastupitelství v Koblenzu, umožnilo policistům lokalizovat a zavřít tržiště, vypnout servery a zabavit kriminální infrastrukturu – více než 20 serverů v Moldavsku a na Ukrajině s podporou německé federální kriminální policie (BKA),“ uvedl Europol ve svém oznámení.

Kromě uzavření infrastruktury DarkMarketu, Ústřední kriminální oddělení v Oldenburgu zatklo australského občana poblíž německo-dánských hranic. Europol uvedl, že tento občan je údajným provozovatelem DarkMarketu, ale neuvedl další podrobnosti.

Údaje uložené na serverech, které byly zabaveny orgány činnými v trestním řízení poskytnou vyšetřovatelům nové možnosti dalšího vyšetřování moderátorů, prodejců a kupujících. Do mezinárodní operace se zapojilo Německo (které se ujalo vedení), Austrálie, Dánsko, Moldavsko, Ukrajina, Spojené království (Národní kriminální agentura) a USA (DEA, FBI a IRS).

Na platformě DarkMarketu bylo provedeno 320 000 nelegálních transakcí a převedeno více než 4 650 bitcoinů – což podle Europolu odpovídá částce více než 170 milionů USD.

Zdroj: threatpost.com

Napsat komentář