IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Colonial Pipeline zaplatil výkupné ve výši 5 milionů USD

Colonial Pipeline ransom

Podle novinových zpráv zaplatil Colonial Pipeline kybergangu známému jako DarkSide výkupné, které požadoval výměnou za dešifrovací klíč.

Společnost Colonial Pipeline Co., provozovatel největšího ropovodu v USA, údajně zaplatila zločincům za útok ransomwaru, který způsobil prudký nárůst cen pohonných hmot na východním pobřeží, 5 milionů dolarů.

Zdroje obeznámené s výplatou agentuře Bloomberg sdělily, že zástupci Colonial Pipeline zaplatili kybergangu známému jako DarkSide výkupné, které požadovalo výměnou za dešifrovací nástroj, který firmě umožnil obnovit počítačovou síť deaktivovanou při útoku z minulého týdne.

Ve středu energetická firma po pěti dnech odstavení znovu zahájila provoz plynovodu: odstávka proběhla proaktivně po útoku ransomwaru.

Podle zpráv ze středy společnost neměla v úmyslu výkupné zaplatit.

“Společnost zaplatila vysoké výkupné v obtížně dohledatelné kryptoměně během několika hodin po útoku, což podtrhuje obrovský tlak, kterému čelí operátor z Gergie, aby znovu proudil benzín a tryskové palivo do velkých měst podél východního pobřeží,” napsali reportéři agentury Bloomberg William Turton, Michael Riley a Jennifer Jacobs.

Colonial Pipeline neodpověděl na dotazy společnosti Threatpost, které požadovaly potvrzení zprávy agentury Bloomberg.

Přečtěte si více na: threatpost.com