Česká společnost Ray Service dodává prototyp osvětlovacího systému pro bojová vozidla pěchoty

bojová vozidla pěchoty

Rheinmetall Defence oznámil, že česká společnost Ray Service dodala prototyp osvětlovacího systému pro bojové vozidlo pěchoty LYNX KF41, a to jen pět měsíců poté, co spolu oba partneři podepsali obchodní dohodu.

Rheinmetall uzavřel s Ray Service 4. prosince 2019 dohodu týkající se vývoje a výroby osvětlovacího systému pro LYNX KF41, moderní, modulární pásové obrněné bojové vozidlo pěchoty, které nabízí dceřiná společnost Rheinmetall Landsysteme v probíhajícím výběrovém řízení českých ozbrojených složek na dodávku 210 těchto vozidel v roce 2020. Tento krok je součástí závazku Rheinmetallu na lokalizaci výroby.

Ray Service je etablovaným partnerem Rheinmetallu v oblasti výroby vysoce kvalitních součástek pro nejrůznější produkty Rheinmetallu. Kromě produktu LYNX spolupracují obě společnosti na dalších bojových systémech, včetně BOXER, FUCHS a PUMA. Ray Service říká, že již zahájil výrobu prototypu osvětlovacího systému. Jejich oddělení Výzkum a vývoj vytvořilo pomocí 3D tisku a LED technologie funkční model předních světel. Model prošel všemi nezbytnými fotometrickými testy a na jeho základě vznikl už i druhý, vylepšený model.

Rheinmetall Defence je velkým zastáncem lokalizace výroby a zavázal se, že v případě vítězství v tenderu na dodávku bojových vozidel pěchoty využije pro LYNX KF41 české součástky z více než 40 %. Ray Service, která navrhuje a vyrábí kabelové svazky, elektronická zařízení a kabelové komponenty pro široké spektrum zákazníků z oblasti letectví a obrany, je jedním z českých partnerů Rheinmetallu, mezi další patří Česká zbrojovka, Quittner & Schimek a VOP CZ. Loni společnost Rheinmetall oznámila, že klíčový věžový systém bude vyrábět ve svém závodě v Ústeckém kraji, kde již zaměstnává více než tisíc lidí v dceřiné společnosti Rheinmetall Automotive.

V roce 2019 zaměstnávala skupina Rheinmetall Group ve svých dvou hlavních divizích Rheinmetall Automotive a Rheinmetall Defence 25 767 lidí a vygenerovala roční tržby ve výši 6,255 miliard eur. Společnost se zapojila do zlepšování bezpečnosti a mobility, a to vše při probíhající urbanizaci, demografických změnách, migraci, globalizaci, klimatických změnách a zvýšené četnosti a intenzitě konfliktů a vojenských sporů.

Napsat komentář