IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Česká národní banka cílem kybernetického útoku

Cyber Security Hacker Hacking Secure Privacy

Česká národní banka se v pátek 1. září v ranních hodinách stala terčem cíleného útoku DDoS (Distributed Denial of Service), který může způsobit zpomalení, případně nedostupnost webu ČNB. Útok nezasáhl vnitřní informační systémy, nedošlo k úniku žádných dat.

ČNB je ve spojení s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), který poskytl maximální možnou součinnost s řešením dané situace. V případě nedostupnosti webu ČNB využije pro komunikaci s veřejností svůj oficiální profil na sociální síti X (Twitter).

DDoS je forma kybernetického útoku, při kterém se útočníci snaží znepřístupnit webovou stránku, síť nebo jinou online službu, a to tím, že ji přetíží velkým množstvím falešných požadavků, dokud nedojde k poklesu výkonu, omezení nebo výpadku služby.

TZ

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
security

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

ČÍST DÁLE »