IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

ČDT-ANTIDDOS na tři měsíce zdarma

ict security

Velmi výkonnou ochranu připojení k internetu před tzv. DDoS (Distributed Denial of Service) útoky, službu ČDT-ANTIDDOS, poskytne ČD – Telematika firemním zákazníkům na tři měsíce zcela zdarma. Společnost se tak snaží ulehčit současnou situaci těm, kteří využívají připojení k internetu ČDT-Internet s kapacitou vyšší než 100 Mbps. Aktuální spuštění služby jim umožní soustředit se plně na jiné nezbytné činnosti, než na potýkání se s eventuálními DDoS útoky, které jsou stále velmi časté.

ČD – Telematika spustila od pondělí 30. března tříměsíční provoz zdarma verze „Připraveno k čištění“, což znamená, že v případě detekce DDoS útoku začne do 4 minut celý ochranný systém pracovat a scrubbing centrum bude čistit veškerý provoz. Tuto nabídku umožnila mimo jiné i dohoda s dodavatelem technologie, izraelskou společností Radware, na tříměsíčním navýšení kapacity scrubbing centra ČD – Telematiky. Mezi uživatele služby ČDT-ANTIDDOS patří například Úřad vlády ČR, velké i menší e-shopy a řada poskytovatelů ISP služeb.