Bezpečnostní platforma ArmorLock

Bezpečnostní platforma ArmorLock

Nová šifrovací platforma mění pohled na to, jak zabezpečit data. Bezpečnostní platforma ArmorLock byla vytvořena proto, aby pomáhala řešit široké požadavky na zabezpečení dat v případě kritických dat a datacentrických aplikací v odvětvích, jako jsou finančnictví, státní správa, zdravotnictví, IT, právo nebo média a zábavní průmysl. S tím, jak roste pozornost věnovaná zabezpečení dat, plánuje Western Digital využívat tuto novou platformu u široké řady svých řešení pro ukládání dat.

Prvním produktem s touto technologií je nový šifrovaný externí disk G-Technology ArmorLock NVMe SSD, který je navržen tak, aby poskytoval snadné používání, vysoký výkon a zabezpečení dat na vysoké úrovni. Je určen například všem tvůrcům digitálního obsahu z oblasti zábavy nebo ze světa médií. Tváří v tvář hrozbě zcizení dat a souborů nebo uniklých pirátských kopií filmů před premiérou vyžadují studia, agentury a investoři lepší způsob, jak ochránit kritický digitální obsah. Zatímco většina trhu se zaměřovala na bezpečnost cloudových úložišť, samotná data s kritickým komerčním digitálním obsahem často zůstala zranitelná během uložení na přenosná úložiště nebo během transportu těchto úložišť.

Narozdíl od klasického šifrování pomocí hesla poskytuje bezpečnostní platforma ArmorLock bezkonkurenční zabezpečení, které umožňuje vlastníkovi obsahu kontrolovat, jak a kým je k datům přistupováno.

„Pro naše zákazníky jsou data a digitální soubory základem konkurenční výhody a v mnoha odvětvích pro ochranu těchto klíčových datových zdrojů se šifrování stalo povinností. Bezpečnostní platformu ArmorLock jsme vytvořili s vírou, že svět potřebuje nové, stěžejní technologie pro zajištění soukromí dat bez omezení jejich dostupnosti a s posílením ochrany prolomení jejich zabezpečení,“ říká Jim Welsh, viceprezident a generální manažer společnosti Western Digital pro produkty zákaznických řešení, a dodává: „Kombinací této platformy a našich prvotřídních NVMe SSD produktů cílíme na skutečně citlivá místa, na které naši zákazníci narážejí, když se snaží zabezpečit svoje kreativní pracovní postupy a výsledky. My jim pak navíc umožňujeme zachytit a uchovat data a přistupovat k nim rychle a v požadované míře.”

Nová platforma umožní nástup zabezpečení budoucí generace

Bezpečnostní platforma ArmorLock dokazuje odhodlání společnosti Western Digital poskytovat řešení datových úložišť, která přinesou produkty se špičkovým zabezpečením na vysoké úrovni, které každý uživatel může snadno používat. Propracovaný soubor technologií se využívá během celého životního cyklu produktu. Od výroby po nastavení, při vybalení produktu z obalu, průběžné aktualizaci a během konfigurací a klíčové práce s produktem, kdy se propojují hardwarové moduly biometrické ochrany na nejnovějších platformách mobilních telefonů a počítačů. Řešení je navrženo tak, aby pomáhalo uživatelům při správě kritických dat. Platforma ArmorLock eliminuje třenice mezi požadavky na rychlý přístup k datům a ochranu soukromí tím, že dokáže současně řešit oba dva požadavky.

Western Digital navazuje na tradiční podporu technologií open source RISC-V a OpenTitan a aktuálně oznamuje zveřejnění otevřeného software Sweet B v režimu open source, vysoce výkonné jádrové kryptografické knihovny, která podtrhuje kvalitu bezpečnostní platformy ArmorLock. Sweet B je navržen tak, že poskytuje novou úroveň zabezpečení v režimu open source s šifrováním typu elliptic curve a je k dispozici na GitHub včetně dokumentace, souboru testů a auditu nezávislé třetí strany od společnosti Trail of Bits.

Mezi hlavní přednosti bezpečnostní platformy ArmorLock patří:

  • Použité výrobní technologie zajistí každému zařízení spolehlivý digitální certifikát autentičnosti
  • Jednoduchý a odolný firmware s pravidelným updatem přímo pomocí aplikace ArmorLock app
  • Open source jádrové šifrování auditované třetí stranou s eliminací útoků postranním kanálem (side channel attack)
  • Aplikace v režimu Sandbox pro mobilní telefony a počítače zajištěné prostřednictvím nativních poskytovatelů aplikací bez nutnosti speciálního instalačního programu
  • Bezdrátová i drátová komunikace pomocí ověřené platformy ZTP (Zero-Touch-Provisioning)
  • Přístup nevyžaduje heslo, klíčové technologie přímo propojují šifrování uložiště s biometrickou autentifikací s hardwarovou podporou
  • Ovládání v režimu Zero-knowlege Public Key zabezpečí soukromí i v případě že je zařízení s ArmorLock ukradeno nebo ztraceno

Napsat komentář