Bezpečnost dat nadevše

Verbatim Fingerprint Secure USB Drive ITSECNN

VerbatimUchovávání dat v bezpečí na cestách je velmi důležité, a to nejen pro podniky, ale v konečném důsledku vlastně pro každého. Ztráta podnikových nebo osobních souborů vždy přináší problémy, zejména když se k nim může kdokoliv dostat, protože jsou uloženy na standardním disku USB. Proto je vždy dobré mít u sebe praktický USB disk Verbatim Fingerprint Secure USB Drive, který umí data nejen uchovávat, ale také dobře zabezpečit. Na rozdíl od klasické flashky využívá tento USB disk kombinaci 256bitového hardwarového šifrování a biometrické technologie, čímž zajišťuje naprostou bezpečnost dat.

256bitové hardwarové šifrování AES bezproblémově šifruje všechna data na disku v reálném čase. Disk je v souladu s požadavky nařízení GDPR, protože 100 % disku je bezpečně šifrováno. Integrovaný systém rozpoznávání otisků umožňuje přístup až šesti oprávněným uživatelům včetně jednoho správce, který má k zařízení přístup pomocí hesla. Disk USB neukládá hesla do počítače ani do dočasné paměti systému, takže je uložení o mnoho bezpečnější než u softwarového šifrování. Pokud se navíc disk dostane do nesprávných rukou, po více neúspěšných pokusech o zadání hesla se smaže.

Snadno použitelný software umožňuje registraci a uložení otisků prstů až šesti uživatelů. Při prvním použití je nastaveno heslo správce a tento správce může nastavit další uživatele, kterým přiřadí práva správce nebo jen práva přístupu. Po přiřazení mohou tito uživatelé zamykat a odemykat zařízení jen pomocí uloženého otisku prstu. Stačí disk Fingerprint Secure připojit k počítači a lehce položit prst na čidlo. Pokud dojde k rozpoznání otisku prstu, zabezpečený disk USB se odemkne a na zařízení se rozsvítí modrý indikátor LED. K disku USB je možné získat přístup také pomocí hesla správce.

USB disk má rozměry 46 × 20 × 9 mm, hmotnost 12 g a jeho tělo je vyrobeno z plastu a potaženo hliníkem, což zaručuje elegantní vzhled. Disk je kompatibilní s operačními systémy PC i Mac a je vybaven rozhraním USB 3.0, které dovoluje rychlost až 5 Gb/s. Samozřejmě je také zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0 (rychlost 480 Mb/s), takže jej lze používat na nejrůznějších hostitelských zařízeních.

USB disky Verbatim Fingerprint Secure USB Drive jsou dodávány ve dvou modelech, s kapacitou 32 GB (PN 49337) za doporučenou maloobchodní cenu 1699 Kč a s kapacitou 64 GB (PN 49338) za 2199 Kč.

1 komentář na “Bezpečnost dat nadevše”

  1. Pingback: IFA 2019: Šifrovaná datová úložiště ochrání vaše soubory | IT SECURITY NETWORK NEWS

Napsat komentář