IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Avast koupil SecureKey

Verified.me

Antivirová společnost Avast koupila kanadskou společnost SecureKey Technologies, jež se specializuje na digitální identitu. Řešení společnosti SecureKey Technologies zajišťují ročně přes 200 milionů bezpečných digitálních identifikačních transakcí po celém světě. Cena transakce nebyla sdělena.

Společnost SecureKey stojí například za první distribuovanou sítí pro ověřování digitální identity svého druhu Verified.me, která pomáhá kanadským uživatelům bezpečně ověřovat jejich identitu. Nabízí i službu Government Sign-In pro přihlašování ke stovkám vládních on-line služeb a aplikací.

Obrat na trhu digitální identity a autentizace bude podle předpovědí do roku 2027 činit 266 miliard dolarů. Pro mnoho on-line služeb je digitální identita nezbytným prvkem, a proto Avast podle tiskové zprávy plánuje společně se SecureKey Technologies vytvořit produkty, které lidem vrátí kontrolu nad jejich daty a zároveň usnadní komunikaci mezi uživateli, firmami a státem. Technologie od SecureKey rozšíří novou produktovou nabídku Avastu na ochranu digitální identity, která by měla být k dispozici v průběhu druhého čtvrtletí 2022.

TZ