Aplikace zveřejnila osobní údaje 6,5 milionu voličů

Likud

Internetová stránka volebních kampaní provozovaná Likudem – vládnoucí politickou stranou izraelského premiéra Benjamina Netanyuahu neúmyslně odhalila osobní informace všech 6,5 milionu způsobilých izraelských voličů na internetu, jen tři týdny před tím, než bude země mít legislativní volby.

V Izraeli dostávají všechny politické strany před volbami osobní údaje o voličích, které nemohou sdílet s žádnou třetí stranou a jsou odpovědné za ochranu soukromí občanů a jejich vymazání po skončení voleb.

Likud údajně sdílel celý registr voličů s Feed-b, společností zabývající se vývojem softwaru, která jej poté nahrála na webovou stránku (elector.co.il) vybudovanou k propagaci aplikace pro správu hlasování nazvanou „Elector“.

Podle výzkumníka webové bezpečnosti Ran Bar-Zika, který o problému informoval, nebyla data voličů zveřejněna kvůli bezpečnostní chybě v aplikaci Elector, ale z důvodu nedbalosti softwarové společnosti, které uniklo uživatelské jméno a heslo do administračního panelu kvůli nechráněnému koncovému bodu API, který byl uveden ve veřejném zdrojovém kódu domovské stránky.

„Kdokoliv, kdo navštěvuje web Elector ve standardním prohlížeči jako je Google Chrome, si mohl na stránku kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat možnost Zobrazit zdroj stránky. Odhalený zdrojový kód pro web obsahoval odkaz na stránku get-admins-users, kterou potencionálnímu hackerovi stačilo navštívit, aby našel hesla uživatele admin oprávněného ke správě databáze.“ – vysvětlila izraelská média.

Odhalená databáze obsahuje úplná jména, čísla občanských průkazů, adresy i pohlaví 6 453 254 voličů, jakož i telefonní čísla, jména rodičů a další osobní údaje většiny z nich. Postižená stránka Electoru je aktuálně pro většinu uživatelů nedostupná a média již informovala o nápravě ze strany softwarové společnosti, která bohužel nedokáže zjistit, jak moc lidí si mohlo mezitím databázi voličů stáhnout.

Celý incident již vyšetřuje The Israeli Justice Ministry’s Privacy Protection Authority (PPA).

Napsat komentář