Amazon: Tisíce auditorů poslouchají Echo nahrávky

Amazon Echo

Amazon je pod palbou kvůli ochraně osobních údajů poté, co zpráva Bloomberg odhalila, že společnost najímá auditory, aby poslouchali nahrávky ze zařízení Echo.

Tým existuje, aby pomohl zlepšit pochopení lidské řeči (Amazon Alexa), takže zařízení pro hlasové příkazy lépe reaguje na příkazy, říká zpráva Bloomberg. Auditoři jsou tvořeni dodavateli a zaměstnanci na plný úvazek, kteří pracují v pobočkách společnosti Amazon, jako je Boston, Kostarika, Indie a Rumunsko.

“Tým poslouchá hlasové nahrávky zachycené v domech a kancelářích majitelů zařízení Echo,” uvádí zpráva agentury Bloomberg. „Nahrávky jsou přepisovány, anotovány a pak jsou vraceny do softwaru jako součást snahy eliminovat mezery v chápání lidské řeči a pomáhat jim lépe reagovat na příkazy.“

Podle zprávy, auditoři posuzují až 1000 zvukových klipů za směnu – naslouchají všemu od běžných rozhovorů, přes lidi, kteří zpívají ve sprše, až po nahrávky, které jsou rozrušující a potenciálně „zločinné“, jako je dítě, které křičelo o pomoc nebo sexuální útok.

Auditoři naslouchali hlasovým záznamům používaným po “budícím” slovu – „Alexa“, které je používáno v zařízeních Echo, a vybírají malý počet interakcí od náhodného souboru uživatelů k anotaci.

„Bezpečnost a soukromí osobních údajů našich zákazníků bereme vážně,“ uvedl mluvčí Amazon ve svém prohlášení. „Sledujeme pouze velmi malý počet interakcí od náhodné skupiny zákazníků, abychom zlepšili zkušenosti zákazníků. Tyto informace nám například pomáhají trénovat naše rozpoznávání řeči a systémy porozumění přirozenému jazyku, takže Alexa může lépe porozumět vašim požadavkům a zajistit, aby služba fungovala dobře pro každého. Máme přísné technické a provozní záruky a politiku nulové tolerance pro zneužití našeho systému. “

Materiály o zásadách ochrany osobních údajů společnosti Amazon výslovně neuvádějí, že tým poslouchá konverzace Alexa. To dává uživateli možnost zakázat používání hlasových záznamů pro vývoj nových funkcí.

„Když mluvíte s Alexou, nahrávka toho, o co jste požádali Alexu, je odeslána do cloudu Amazonu, kde zpracováváme vaši žádost a další informace, abychom vám mohli odpovědět,“ uvádí se v zásadách ochrany osobních údajů Amazon Echo.

Záznamy, které jsou zasílány auditorům, zatím neposkytují úplné jméno nebo adresu uživatele – ale místo toho číslo účtu, jméno uživatele a sériové číslo zařízení podle zprávy.

Mluvčí společnosti Amazon potvrdil, že zaměstnanci nemají přímý přístup k informacím, které mohou identifikovat osobu nebo účet jako součást pracovního postupu.

Není to poprvé, co se zařízení Amazon Echo podrobilo kontrole.

V prosinci, Amazon nechtěně poslal 1700 audio souborů obsahujících záznamy Alexa interakce ze strany zákazníka náhodné osobě – a po novinovém vyšetřování to charakterizoval jako “neštěstí”, které způsobila chyba jednoho zaměstnance.

Zdroj: threatpost.com

Napsat komentář