66 % firem spatřuje v tisku bezpečnostní riziko

Platforma YSoft SafeQ

Platforma YSoft SafeQ získala vysoké hodnocení úrovně zabezpečení ve výzkumné studii společnosti Quocirca Global Print Security Landscape 2019.

Do průzkumu se zapojilo 250 firem rovnoměrně rozdělených mezi velké společnosti i segment malých a středních firem (SMB) podnikajících ve Velké Británii, Francii, Německu a ve Spojených státech. Studie prokázala, že tisk je stále významnou součástí podnikání organizací (87 %) a že používání řízených tiskových služeb (MPS) a správy tisku vede ke zlepšení zabezpečení tisku. Mezi další zajímavosti patří:

  • Tisk je považován za druhé hlavní bezpečnostní riziko (66 %), ihned za cloudovými službami (69 %)
  • Výdaje na bezpečnost tisku rostou u 77 % organizací a tvoří průměrně 11 % celkových výdajů na bezpečnost IT
  • Datové bezpečnostní incidenty týkající se tisku jsou časté (11 % případů) a vedou ke ztrátě dat v 59 % případů s průměrnou škodou 410 000 USD ročně (zhruba 9,35 mil. Kč)
  • Zatímco většina organizací je znepokojena malwarovými útoky (70 %), skutečné incidenty jsou často způsobeny náhodnými akcemi interních uživatelů (32 %), což je nejfrekventovaněji hlášený faktor

Společnost Y Soft nabízí kopii studie Quocirca odběratelům svého newsletteru. Zpráva obsahuje další poznatky s přidanou hodnotou pro organizace a doporučení pro rozhodovatele ve firemních IT odděleních.

YSoft SafeQ je navržen jako platforma pro řešení pracovních schémat a procesů. Mezi hlavní pilíře platformy patří řízení tisku, digitalizace dokumentů a správa 3D tisku. Softwarové sady nebo moduly platformy YSoft SafeQ jsou nabízeny jako neomezená licence nebo jako flexibilní předplacená služba a mohou být nasazeny lokálně jako On Premise služba nebo v Cloudu (SaaS).

Napsat komentář